Mahsur kalan hastaları kurtarmaya gelen ambulans kara saplandı

Mahsur kalan hastaları kurtarmaya gelen ambulans kara saplandı
Mahsur kalan hastaları kurtarmaya gelen ambulans kara saplandı
- Kütahya'daki iki köyde, yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan iki diyaliz hastasını kurtarmaya gelen ambulans kara saplandı - Köylüler tarafından kurtarılan ambulans, iki hastayı kentteki diyaliz merkezine getirdi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Altıntaş ilçesine bağlı iki köyde, yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan diyaliz hastalarına kurtarmaya gelen ambulans kara saplanınca, sağlık ekiplerinin yardımına gelen köylüler, aracı bulunduğu yerden çıkarttı. 

İlçeye bağlı Saraycık ve Oysu köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan diyaliz hastası Azime Tekin ve Aziz Alaslan, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki diyaliz merkezine gidemediklerini sağlık ekiplerine bildirdi.

Kütahya 112 Acil Servisi ve Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri, Tekin ve Alaslan'ı kurtarmak amacıyla yola çıktı. Ekiplerin araçları yolda kara saplanınca, yardımlarına köylüler koştu. Köylülerin yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılan ambulans daha sonra köylere ulaşarak, Tekin ve Alaslan'ı şehir merkezindeki diyaliz merkezine getirdi.

Tekin ve Alaslan'ın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


    ETİKETLER:

    diyaliz

    ,

    kar