Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti İl Başkanı Çetinbaş: "Bizim için hizmet esastır. Bu milletin çocuklarına duyduğumuz sevgiyi içimizde büyütmek ve onlara hizmet etmek esastır. Onun için ortaya çıkan tabloyu saygıyla karşılıyoruz"

KÜTAHYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, milletvekili genel seçimlerinin adından bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Çetinbaş, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, sonuçları saygıyla karşıladıklarını söyledi.

Kendi üzerlerine düşen her vazifeyi yapacaklarını belirten Çetinbaş, şunları kaydetti:

"Bizim için hizmet esastır. Bu milletin çocuklarına duyduğumuz sevgiyi içimizde büyütmek ve onlara hizmet etmek esastır. Onun için ortaya çıkan tabloyu saygıyla karşılıyoruz. Bu vazifeyi sadece bu milletin çocuklarının menfaati için kullanacağımızı, ne oyun kurmaya çalışan dış güçlerin ne faiz lobisinin, ne baronların, ne paralel yapılanmanın zavallı elemanlarının, geçmişte olduğu gibi hiçbir zaman yanında olmayacağımızı, tek başımıza kalsak da onların karşısında dimdik duracağımızı beyan etmiştik. Yine birinci partiyiz ancak bir koalisyon gözüküyor. İktidar olur muyuz, başkaları mı koalisyon hükümeti kurar, yoksa bir erken seçim modeline mi geçilir bilemeyiz. O bizim haddimiz değil. Biz yerel olarak değerlendirmelerde bulunuyoruz. Biz bu meseleyi dava olarak gördüğümüz için, milletimize hizmet etmek için buradayız. Biz, siyasette ahlak, edep, haya vardır onu göstermek için buradayız. AK Parti iktidar partisi olduğu için değil, bir dava partisi olduğunu için buradayız."

Toplantıya, AK Parti'den Kütahya milletvekili seçilen Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz da katıldı.