Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
KÜTAHYA (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Kütahya'dan MHP'den üçüncü kez milletvekili seçilen Alim Işık, mazbatasını aldı.Kütahya...

KÜTAHYA (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Kütahya'dan MHP 'den üçüncü kez milletvekili seçilen Alim Işık, mazbatasını aldı.

Kütahya Adliyesine gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu Üyesi Hakim Aysun Yıldırım'dan alan Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada seçim sonuçlarının Türkiye 'ye ve Türk milletine hayırlı olmasını temenni ettiğini söyledi.

Bugün itibariyle Milliyetçi Hareket Partisinden üçüncü dönem Kütahya milletvekili seçildiğine dair mazbatasını aldığını ifade eden Işık, "Bu mazbatanın vermiş olduğu sorumluluğun bilinci içerisinde davranacağım" dedi.

Kütahyalıların kendisini üçüncü kez destekleyerek milletvekili seçtiğini ve bunun sorumluluğu içerisinde olduğunu belirten Işık, şöyle konuştu:

"İnşallah önümüzdeki günlerde yapılacak müzakereler sonucunda iktidarda mı yoksa muhalefette mi görev alacağımız netleşecektir. Bu, parti yetkili organlarımızın vereceği bir karar doğrultusunda ortaya çıkacaktır. Ama nerede olursam olayım Kütahya'm için, Türkiye'm ve aziz Türk milleti için çalışacağıma herkesin inanç içerisinde olduğunu biliyorum. Kütahya'nın kaybetmesine, fakirleşmesine ve ihtiyarlaşmasına asla müsaade etmeyeceğim. Bundan sonra ilimizin kazanan bir il olması ve yaşlanan nüfusun gençleşen nüfusa dönüşmesi, fakirleşen vatandaşlarımızın zenginleşmesi için çalışacağımızın bilinci içerisindeyim. Bunun iktidar ya da muhalefet olmakla ilgisi yok. Bir milletvekili olarak bunun takipçisi olacağımı herkesin bilmesini isterim. Diğer kazanan arkadaşlara da başarılar diliyorum. Milletimiz böyle taktir etti. O taktir her şeyin üstündedir."

Işık'a parti mensupları da eşlik etti.