Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- MÜSİAD Kütahya Şube Başkanı Kırdar: "Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir"

KÜTAHYA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya Şube Başkanı Yılmaz Kırdar, "Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir" dedi.

Kırdar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da yapılan seçimlerin Türkiye için yeni ve umut dolu bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi.

Seçim sonuçlarının ülkenin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandıklarını, bu 4 yıllık dönemde Türkiye için büyük bir şans daha doğduğunu ifade eden Kırdar, şunları kaydetti: 

"Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, milletimiz tercihini net bir şekilde tek parti iktidarı yönünde kullanmıştır. 5 aylık belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışı, milletin nezdinde kabul görmemiştir. Milletimiz her zamanki sağduyusuyla (7 Haziran'ı unutmayın, kısır çekişmelerden uzaklaşın, somut vaatlerle istikrarlı bir hükümet kurulmalıdır) demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz."

Kırdar, sonuçların aynı zamanda, mazlum milletlerin Tükiye'den beklentileri bakımından da önemli olduğuna işaret ederek, "Özellikle Ortadoğu'da yaşanan sıkıntılar ile kanlı teröre karşı mücadelede, daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır. Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, milli iradeye saygı göstermektir" diye konuştu.