Milli Eğitim Bakanı Avcı Kütahya'da:

Milli Eğitim Bakanı Avcı Kütahya'da:
Milli Eğitim Bakanı Avcı Kütahya'da:
- "Dönüşüm sürecinde, diğer özel okullarda aradığımız birtakım kriterleri, temel liselerde geçici bir süre için aramıyoruz. Belli bir süre dahilinde, 4 yıl içinde verdikleri taahhüt doğrultusunda özel okul kriterlerine uymalarını bekliyoruz"

KÜTAHYA (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin dönüşüm sürecine ilişkin, "Dönüşüm sürecinde, diğer özel okullarda aradığımız birtakım kriterleri, temel liselerde geçici bir süre için aramıyoruz. Belli bir süre dahilinde, 4 yıl içinde verdikleri taahhüt doğrultusunda özel okul kriterlerine uymalarını bekliyoruz" dedi.

Çeşitli etkinliklere katılmak üzere Kütahya'ya gelen Bakan Avcı, dershaneden özel okula dönüştürülen Özel Boğaziçi Çözüm Temel Lisesini ziyaret etti.

Konferans salonunda öğretmenlerle bir araya gelen Avcı, yaptığı konuşmada, burasının, dershanelerin dönüşüm sürecinde özel okula geçen ilk kurumlardan olduğunu söyledi.

Bu süreçte gerçek eğitimcilerin hemen bakanlıklarıyla iş birliği yaptığını, bunun için teşviklerden de yararlanarak dershanelerini düzenli eğitim kurumlarına dönüştürdüğünü belirten Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"Burası da ortaokul ve temel liseye dönüşen köklü bir eğitim kurumu. Dönüşüm sürecinde, diğer özel okullarda aradığımız birtakım kriterleri, temel liselerde geçici bir süre için aramıyoruz. Belli bir süre dahilinde, 4 yıl içinde verdikleri taahhüt doğrultusunda özel okul kriterlerine uymalarını bekliyoruz. Onlar da iyi niyetle şimdi o kriterlere uygun bir dönüşüm sürecinin içine girmiş durumda. Öğretim kadrosu olarak da gayet seçkin bir öğretmen kadromuz var. Bu girişimi başlatan arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize, birlikte gerçekleştirdikleri dönüşüm için teşekkür ediyorum."

Avcı, daha sonra "Sevgi Yolu"nda esnafı ziyaret etti. Sağanak altında gerçekleşen ziyaret sırasında caddedeki AK Parti Gençlik Kolları standına gelen Avcı, burada partililerce hazırlanan aşureyi, vatandaşlara ikram etti.

Ziyaretlerde, AK Parti  Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ile partililer hazır bulundu.