Müftülükten emekli din görevlilerine "vefa"

Müftülükten emekli din görevlilerine "vefa"
Müftülükten emekli din görevlilerine "vefa"
KÜTAHYA (AA) - Altıntaş Müftülüğü, ilçede görev yaptıktan sonra emekli olan din görevlilerini, düzenlediği bir programla bir araya getirdi.İlçedeki...

KÜTAHYA (AA) - Altıntaş Müftülüğü, ilçede görev yaptıktan sonra emekli olan din görevlilerini, düzenlediği bir programla bir araya getirdi.

İlçedeki bir restoranda düzenlenen programda konuşan müftü Üzeyir Yavaş, din görevlilerinin emekli olmalarına rağmen topluma hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Din görevlisinin önemli bir görev olduğuna dikkati çeken Yavaş, şunları söyledi:

"Sizler ömrünüzü mihraba ve din görevliliğine adamış kişiler olarak, bu gün emekli olsanız da yine de bizim hocalarımızsınız. Bizler hizmet alanı mihrap ve minber olan kişiler olarak ne kadar şükretsek azdır. Allah bizi bu mübarek alanda görevlendirdi. Doğrusu bu, geç kalan bir davettir. Bu davetimiz ilktir, ama inşallah son olmayacaktır. Önümüzdeki aylarda inşallah böyle zaman zaman sizleri bir arada görmek isteriz. Davetimize icabet ederek geldiğiniz için hepinize teşekkür eder, hepinize sağlık afiyet dilerim."

Program sonrasında emekli din görevlileri de Yavaş'ı makamında ziyaret etti. Programa, emekli din görevlisi olan Belediye Başkanı Ferit Karabulut da katıldı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  emekli

  ,

  zaman

  ,

  hizmet