Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı
KÜTAHYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Kütahya İl Başkanlığı, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı dolayısıyla mevlit okutup, helva...

KÜTAHYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Kütahya İl Başkanlığı, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 6. yılı dolayısıyla mevlit okutup, helva dağıttı.

Dönenler Camisi'nde okunan mevlitin ardından gazetecilere açıklama yapan partinin Kütahya Merkez İlçe Başkanı Burhan İrkin, 6 yıl önce elim bir kazada hayatını kaybeden merhum Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarını rahmet, minnet ve dua ile andıklarını söyledi.

Yazıcıoğlu'nun, "yüreğinde vatan, millet sevgisiyle, mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir" sözünü anımsatan İrkin, şunları kaydetti:

"Keş Dağlarında şehit olan Muhsin Yazıcıoğlu'nun artık katillerinin bulunmasını istiyoruz. Bizler, katillerin bulunması için 6 yıldır gereken mücadeleyi verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Ama 'artık yeter' diyoruz, katillerin bir an önce bulunmasını istiyoruz. Bugün bize lazım olan adalet yarın başkalarına da lazım olacak."

Açıklamanın ardından Yazıcıoğlu anısına vatandaşlara helva ikram edildi.