Murat Dağı'na 22 bungalov ev yapılacak

Murat Dağı'na 22 bungalov ev yapılacak
Murat Dağı'na 22 bungalov ev yapılacak
KÜTAHYA (AA) - Gediz Belediyesi, Murat Dağı Termal Kayak Merkezi'nde inşa edilecek 22 bungalov tipi evin yapılması amacıyla ihaleye çıktı.Belediye...

KÜTAHYA (AA) - Gediz Belediyesi, Murat Dağı Termal Kayak Merkezi'nde inşa edilecek 22 bungalov tipi evin yapılması amacıyla ihaleye çıktı.

Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Murat Dağı Termal Kayak Merkezi'nin geliştirilmesine yönelik olarak Zafer Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 22 adet bungalov evin yapımı için ihalenin gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gökoluk Yaylası'nda yapılacak evler için yüklenici firmayla  sözleşme imzalanarak yer tesliminin yapıldığını belirten Saraoğlu, "Sözleşme gereği yer teslimi yapılan yapım işi, 16 Ocak'ta tarihinde başlayacak ve bu yıl 13 Ağustos 'ta sona erecektir. Yapılacak evlerin projeleri verandalı olup içerisinde salon, yatak odası, banyo ve mutfak bulunacak. Evler, 58 metrekare büyüklüğünde olacaktır. Kirazlı evleri gibi bungalov evlerde hem yaz hem de kış aylarında kullanıma açık olacak şekilde tasarlanmıştır" diye konuştu.