Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kütahya Şubesince idam cezasına tepki için Mısır'daki dramı anlatan fotoğraf sergisi açıldı

KÜTAHYA (AA) -  Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kütahya Şubesi, darbeyle görevinden uzaklaştırılan Mısır 'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezasına tepki amacıyla fotoğraf sergisi açtı.

Cumhuriyet Caddesi Karagöz Camisi önündeki serginin açılışında konuşan TGTV Şube Başkanı Nazif Kocaçoban,  Batı emperyalizminin ilginçliklerinin daha net görüldüğünü söyledi.

Mısır'ın idamla yargılanan Cumhurbaşkanı Mursi'nin yüzde 53 oyla halk tarafından seçildiğini belirten Kocaçoban, şunları kaydetti:

"Daha sonra da Batı'nın isteğiyle Mısır'da darbe oldu ve Mursi makamından alındı. Mursi'yi, darbe yapılarak makamından almak yetmemiş, bu insanın yanında olan arkadaşlarına idam kararı verilmiştir. Bu idam kararını şiddetle kınıyor ve kabul etmiyoruz. Bu darbeye maruz kalan Mısır halkı, özellikle psikolojik ve ekonomik olarak çok büyük sıkıntı yaşamaktadır.

Bu durumu halkımıza göstermek istedik, Türkiye ve Kütahya'nın bu durumdan haberdar olması için bugün bu fotoğraf sergisini açtık."

Konuşmanın ardından Mısır halkı ve Mursi için dua edildi.

Sergi, gün boyu açık kalacak.


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  Türkiye

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Bugün

  ,

  sergi

  ,

  batı