Okul koroları şenlikte buluştu

Okul koroları şenlikte buluştu
Okul koroları şenlikte buluştu
- Kütahya'daki "3. Ulusal Korolar Şenliği"nde öğrenciler yeteneklerini sergileyecek

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından "3. Ulusal Korolar Şenliği" düzenlendi. 

Kütahya, İstanbul , İzmir ve Aydın'daki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarındaki korolarda görev alan öğrenciler, yeteneklerini sergileyecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan şenlikte konuşan Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Murat Biçer, araştırmalara göre, koro disiplini edinen çocukların günlük hayatlarında daha ilkeli ve çalışkan olduğunu söyledi.

Koroda görev alan çocukların takım ruhu kazandığını, öz güvenlerinin geliştiğini anlatan Biçer, ''Etkinliği, müzik eğitimi ve genel eğitimde yarar sağlayan koro konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilerimizi yarışma stresi olmadan eğlendirerek yeteneklerini sergilemelerine imkan sağlamak amacıyla düzenliyoruz. Onlara toplum önünde yeteneklerine sergileme fırsatı sunarak medeni cesaret kazandırmayı, öz güvenlerini de geliştirerek sanat eğitimlerine destek vermeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, bazı üniversitelerin müzik ve konservatuvar bölümlerinden akademisyenler ve öğrenci velileri katıldı.