Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Milletimiz durumu izledi. 7 Haziran sonrası koalisyonların ne kadar mahzurlu olduğunu gördü. Bir de Türkiye'nin üzerinde oyun oynandığını fark etti ve milletimiz bu oyunu bozdu. Halkımız istikrarı bozmak isteyenlere tokat gibi bir cevap verdi" - "Biz 78 milyonu kucaklayacağız. Tüm vatandaşlarımızı ayrım yapmadan kucaklayacağız. 78 milyonun hükümeti olacağız"

KÜTAHYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milletimiz durumu izledi. 7 Haziran sonrası koalisyonların ne kadar mahzurlu olduğunu gördü. Bir de Türkiye'nin üzerinde oyun oynandığını fark etti ve milletimiz bu oyunu bozdu. Halkımız istikrarı bozmak isteyenlere tokat gibi bir cevap verdi" dedi.

Eroğlu, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, bakanlığı döneminde kentte çok sayıda yatırım yapıldığını hatırlatarak, Kütahyalılar için 30 yeni yatırımın müjdesini verdi.

Yatırımlarla kentin birçok ihtiyacının giderildiğini ifade eden Eroğlu, "Yaptığımız yatırımlar ve çalışmalar sayesinde Kütahya'nın 2060 yılına kadar içme suyu ihtiyacını çözdük. Kütahya, bizim dönemimizde baraj ve göletler şehri oldu. Bundan sonra da yatırımlara devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte özellikle Kütahya'nın termal turizm merkezi olması yönünde önemli çalışmalarımız olacak" diye konuştu.

Eroğlu, Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) ile bölgede 2019'a kadar 25 milyar liralık 4 bin 547 dev projenin hayata geçirileceğini belirterek, bu kapsamda 78 baraj ve gölet, 220 sulama, 41 içme suyu temin ve 214 dere ıslah tesisi, 977 dere üzerine köprü, 7 şehir ormanı, 14 bal ormanı, 50 mesire yeri, 35 otomatik meteorolojik gözlem istasyonu kurulacağını kaydetti.

Daha sonra Kütahya Belediyesine geçerek Başkan Kamil Saraçoğlu'ndan kentteki çalışmalar hakkında bilgi alan Eroğlu, zihinsel engelli gençle sohbet etti. 

- "Kütahya'ya gönülden bağlıyım"

AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinde Kütahyalıların büyük destan yazdığını söyledi.

Kendisini Kütahya'nın 5'inci milletvekili gördüğüne dikkati çeken Eroğlu, şunları dile getirdi:

"Afyonkarahisar'da dün mazbatamı aldım. Seçimlerden önce 'Kütahya'yı 4-0 yapın, ilk ziyaretimi Kütahya'ya yapacağım' demiştim. Bugün burada olmanın ve Kütahya'nın 5'inci milletvekili olarak bulunmanın bahtiyarlığını ve mutluluğunu yaşıyorum. Ben aynı zamanda Tavşanlı, Simav ve Kütahya'nın fahri hemşehrisiyim. Ben Kütahya'ya gönülden bağlıyım. 1 Kasım'da büyük gayret göstererek destan yazdığınız için teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde de destan yazıldı ancak Kütahya, 7 Haziran'a göre büyük bir artış göstererek Türkiye genelinde 11'inci sıraya yükseldi. Teşkilatımızın tüm mensuplarını kutluyorum."

- "78 milyonun hükümeti olacağız"

Eroğlu, milletin Türkiye üzerinde oynanan oyunları fark ettiğini anlattı.

Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Milletimiz durumu izledi. 7 Haziran sonrası koalisyonların ne kadar mahzurlu olduğunu gördü. Bir de Türkiye'nin üzerinde oyun oynandığını fark etti ve milletimiz bu oyunu bozdu. Halkımız istikrarı bozmak isteyenlere tokat gibi bir cevap verdi. Vatandaşlarımız bize yüzde 49,5 destek verdi. Bu duruma anketçiler bile şaşırdı. Milletimizle gurur duyuyoruz. Türkiye'de her 2 kişiden birisi AK Parti'li. Diğerleri inşallah 2019 yılı için AK Parti'li namzeti. Biz 78 milyonu kucaklayacağız.

Tüm vatandaşlarımızı ayrım yapmadan kucaklayacağız. 78 milyonun hükümeti olacağız."

Ziyaretlerini tamamlayan Eroğlu, Kırgıllı Mahallesi'nde doğaya keklik salınmasının ardından kentten ayrıldı.