Ormancılara yangın eğitimi

Ormancılara yangın eğitimi
Ormancılara yangın eğitimi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, Tavşanlı İşletme Müdürlüğünde çalışan personele yangın eğitimi verildi.Kütahya Orman Bölge...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, Tavşanlı İşletme Müdürlüğünde çalışan personele yangın eğitimi verildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, yaptığı açıklamada, eğitimlerde yangın esnasında müdahalede dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgiler verildiğini bildirdi.

Yangına müdahale eden ekiplerin üzerilerinde bulunması lazım olan teçhizatlar hakkında da bilgilendirme yapıldığına vurgu yapan Ergüven, şunları kaydetti:

"Arazöz kullanımı, yangın organizasyonu ve haberleşme , telsiz kullanma, müdahale teknikleri, araç gereç ve ekipman kullanımı, kişisel koruyucu donanım kullanımı ve iş güvenliği tedbirleri konusunda tüm personel bilgilendirildi. Eğitimin ardından en hızlı ve en dikkatli ekibi seçmek için yarış gerçekleştirildi.  Ekipler, önceden belirlenen mesafedeki hedef noktaya en hızlı ve en dikkatli biçimde hortum çekerek su müdahalesinde bulunmak üzere kıyasıya yarıştı. Hortumları birbirine ekleyerek belirlenen mesafeye ulaşmaya çalışan ekipler çok büyük mücadele verdi. Orman yangınlarıyla mücadele sezonumuz başladı. Teoride öğrenilen ve hafızada mevcut bulunan bilgiler tüm İşletme müdürlüklerimizde yapılan bu tatbikatlarla pekişiyor. Sezonda vatandaşlarımızın orman yangınları hususunda hassas olmalarını bekliyoruz. Herhangi bir yangın ve duman gördüklerinde 'Alo 177' yangın ihbar hattına bildirmelerini talep ediyoruz."

 


  ETİKETLER:

  Hortum

  ,

  Haberleşme

  ,

  personel

  ,

  orman

  ,

  ,

  müdahale