Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Onlar konuşacak, biz yapacağız. Onlar iftira atacak, biz düzelteceğiz. Onlar kuyu kazacak, kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler"

KÜTAHYA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Onlar konuşacak, biz yapacağız. Onlar iftira atacak, biz düzelteceğiz. Onlar kuyu kazacak, kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler" dedi.

Müezzinoğlu, Kütahya'da yaptırılacak olan Şehir Hastanesi'nin yerinde inceleme yapmak amacıyla geldiği kentte, vatandaşlara hitap etti.

7 Haziran seçimlerinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Müezzinoğlu, seçim akşamı yeni bir demokrasi bayramını güçlü bir şekilde Kütahya'da da kutlayacaklarını belirtti. 

Bakan Müezzinoğlu, milletin gönlünde yeri olanların, milletin gönlüyle yürüyenlerin yine 7 Haziran'dan sonra güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceklerini dile getirdi.

Tavşanlı ilçesinde son derece modern bir hastanenin açıldığını ve hizmet etmeye başladığını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Şimdi de inşallah 150 yataklı Simav Devlet Hastanesi'nin temelini atacağız. Bir, bir buçuk ay sonra ama en geç Ramazan Bayramı veya sonrası inşallah Kütahya Şehir Hastanesi'nin de temelini atmaya kardeşiniz gelecek. İnşallah sizlerle beraber o temeli atacağız. 500 yataklı, hemen hemen bütün tıbbı donanımı en ileri teknoloji ile olduğu ve 100 yatak ilave Fizik Tedavi Merkezi'nin olduğu, 600 yatak kapasiteli şehir hastanesinde son durum şu; Ön yeterlilik belgesi alan 10 firma, son tekliflerini vermeye başladılar. Şimdi 10 gün teklif verme süreleri var. Sonra teklif verme süreleri bitince açık eksilme ile ihaleyi tamamlayacağız. En geç 20-25 gün içinde açık eksilme ile üzerine kim yüklenirse, yüklenici firmayı 1 ay içinde  belirlemiş olacağız. Yer zaten hazır. Ondan sonra diyeceğiz ki haydi bakalım hafriyata, inşaata başla ve inşallah 2 yıl sonra da Kütahya'mıza şehir hastanemizi kazandıracağız.

Onlar konuşacak, biz yapacağız. Onlar iftira atacak, biz düzelteceğiz. Onlar kuyu kazacak, kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler. Evet, inşallah 7 Haziran akşamında Kütahya'mızda yine milli iradenin, milli birlik ve beraberliğin geleceğe umut ve güvenle baktığı bir yolculuğu hep beraber yapacağız."

Müezzinoğlu, daha sonra hastane yerinde inceleme yaptı ve ardından bazı vatandaşların sorunlarını dinledi.