Şah Fırat Operasyonu

Şah Fırat Operasyonu
Şah Fırat Operasyonu
- Domaniç Kaymakamı Türkcan: "Süleyman Şah'ın naaşının geçici mekanı Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi yerine, gönlümüz doğuşun toprağı Domaniç'e, eşi Hayme Ana'nın yanına getirilmesinden yana"

KÜTAHYA (AA) - Domaniç Kaymakamı Mustafa Türkcan, Süleyman Şah'ın naaşının, geçici mekanı Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi yerine Domaniç'te kabri bulunan eşi Hayme Ana'nın yanına getirilmesini istediklerini söyledi.

Türkcan öncülüğünde İlçe Orman İşletme Şefliğinde, siyasi parti ve  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ilçenin önde gelen kanaat önderlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Türkcan, bazı kişilerin olaylara bireysel ve ideolojik yaklaştığını ifade etti.

Domaniç için birlik olunması gerektiğini belirten Türkcan, şöyle konuştu:

"Domaniç belki de ilk defa bir konuda birleşerek bir talepte bulunuyor. Süleyman Şah'ın naaşı, Domaniç'e kalıcı olarak getirilemez, bu bir devlet projesidir. Devletimizin politikasını da aldığı kararları da sorgulayamayız ancak bilindiği gibi Süleyman Şah'ın naaşı, geçici olarak Birecik ilçemize getirilmiştir. Süleyman Şah'ın naaşının geçici mekanı Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi yerine, gönlümüz doğuşun toprağı Domaniç'e, eşi Hayme Ana'nın yanına getirilmesinden yana. Hep birlikte bunu istiyorsak tek ağızdan bu meramımızı, Hayme Ana'nın torunları olarak dedemizi buraya istediğimizi yasalar çerçevesinde talep edebiliriz. Bunun için biz dahil herkes üzerine düşeni yapsın."