Sahibi nereye "Naz" oraya

Sahibi nereye "Naz" oraya
Sahibi nereye "Naz" oraya
- Kütahya'da, 87 yaşındaki esnaf Şahin, 11 yıl önce sahiplendiği köpeğini nereye gitse götürüyor, evinde ve iş yerinden ondan ayrı kalamıyor - Şahin: "Bir bütünün parçasıyız. 2-3 ayda bir arabamla onu İstanbul'a götürüp tıraş ettiriyorum. Arabayla giderken kucağımdan inmek istemiyor, başkasının yanına gitmiyor"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 87 yaşındaki esnaf Kahraman Şahin, 11 yıl önce sahiplendiği köpeği "Naz"ı bir an bile yanından ayırmıyor.

Teriyer cinsi köpeğiyle aynı odada kalan, kahvaltılarını onunla yapan,  yerine giderken bebek arabasına koyup yanında taşıyan Şahin, aracıyla  İstanbul 'a götürüp tüylerini kestiriyor.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Naz'ı 11 yıl önce Ankara 'dan sahiplendiğini ve o günden bu yana hiç ayrılmadıklarını söyledi.

Köpeğinin, bir gün masanın üzerine atladığında ayaklarının bağlarının koptuğunu belirten Şahin, "Ankara'da ameliyat ettirdim. Bu ameliyattan sonra bir müddet köpeğimi çocuk arabasında taşıdım. Ondan sonra o kadar alıştı ki artık çocuk arabasını hep istiyor" dedi.

Şahin, "Naz"ı bazen parkta gezdirdiğini, iş yerinde hazırladığı özel yatağında dinlendirdiğini anlattı.

Onu bir an bile yanından ayırmadığını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Nereye gitsem benimle geliyor. Bana o kadar alışmış durumda ki eşimi dahi benden kıskanıyor. Yatağımızın yanında onun yatağı var, her zaman orada yatıyor. Sabahları kalkıp yatağımın başında tepki veriyor. Böylece benim de kalkmamı istiyor. Hayatımızı beraberce böyle sürdürüyoruz. Bir bütünün parçasıyız. 2-3 ayda bir arabamla onu İstanbul'a götürüp tıraş ettiriyorum. Arabayla giderken kucağımdan inmek istemiyor, başkasının yanına gitmiyor."

- "Kocamı elimden aldı"

Kahraman Şahin'in eşi Ayfer Şahin (72) de güzel ve mutlu bir evliliklerinin olduğunu dile getirdi.

Naz'a "kızımız" diye seslendiklerini bildiren Şahin, "Naz geldikten sonra kocamı adeta elimden aldı. Eşimin omuzuna dokunduğumda arkamdan kovalıyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Çocuk

  ,

  ,

  zaman

  ,

  esnaf