Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
KÜTAHYA (AA) - Samsun'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Kütahya'daki sağlık çalışanları bir süre iş...

KÜTAHYA (AA) - Samsun'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Kütahya'daki sağlık çalışanları bir süre  bıraktı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan Kamu Hastaneleri Birliği Kütahya Genel Sekreteri İsmail Zehir, sağlık çalışanları olarak hekiminden, ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna kadar yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla tüm halkın sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensupları oldukları söyledi.

Sağlıkta şiddetin son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturduğunu dile getiren Zehir, açıklamasında şunları söyledi:

"Maalesef meslektaşımız Op.Dr. Kamil Furtu'nun görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan bu saldırılardan sağlık ve şiddet kelimesinin sıkça yan yana anılır olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Ne var ki üst üste yaşanan olaylardan sizlerin evlatları olarak sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonu neredeyse tükenme noktasına gelmiştir. Biz sizlerin sayesinde varız. Sizlerin duası ve destekleriyle ayaktayız. Mesleğimizi yaparken kin, nefret, şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi yine hep birlikte vermek mümkündür. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşin bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemeyle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki şifa verenlerin sizlerden kendilerini anlayan kalpler, yürekler istiyoruz. Ve bugün hastanemizden gelen sese kulak vermeye çağırmaktayız."

Açıklamanın ardından sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı.

Eyleme, kentte faaliyet gösteren yaklaşık 20 kadar sivil toplumu temsilcisi de destek verdi.

 


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  şiddet

  ,

  Kamu

  ,

  Nefret

  ,

  Bugün

  ,

  gündem

  ,

  saldırı

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sivil