Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
KÜTAHYA (AA) - Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil...

KÜTAHYA (AA) - Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'ya yapılan saldırı, Simav ilçesinde kınandı.

Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi'ni önünde toplanan sağlıkçılar adına konuşan Hastane Başhekimi Salih Bozkurt, Simav'da görev yapan sağlık çalışanları olarak yaşanan olayı şiddetle kınadıklarını söyledi.

İnsanların sağlığı için canla, başla ve aşkla görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetlediklerini belirten, Bozkurt, "Her şeyden önce 'Şifa Veren Ele Vefa' diyoruz ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatarak, sağlık çalışanlarımızdan küçük bir teşekkürün esirgenmemesini istiyoruz. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi insanları kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyor, sağlık alanında hizmet verirken şiddete maruz kalıp hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarına ve son olarak hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun kardeşimize Cenab-ı Hakk'tan rahmet, sağlık çalışanlarımıza da başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  saldırı

  ,

  hizmet