Şehit cenazeleri nedeniyle Tavşanlı'da eğlencelere "iptal" kararı

Şehit cenazeleri nedeniyle Tavşanlı'da eğlencelere "iptal" kararı
Şehit cenazeleri nedeniyle Tavşanlı'da eğlencelere "iptal" kararı
KÜTAHYA (AA) -  Şehit cenazelerinden dolayı Kütahya'nın Tavşanlı ilçesininde düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle 3 Eylül'de düzenlenecek...

KÜTAHYA (AA) -  Şehit cenazelerinden dolayı Kütahya'nın Tavşanlı ilçesininde düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle 3 Eylül 'de düzenlenecek eğlencelerin iptal edildiği bildirildi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilçe halkının vakur duruşu ve hassasiyetini ön plana alarak terör olaylarının arttığı ve sürekli şehit haberlerinin geldiği bir ortamda eğlence programı düzenlemek istemediklerini söyledi.

Şehit cenazelerinin ilçeyi yasa boğduğunu ifade eden Güler, şunları kaydetti:

"Her ne kadar inancımız gereği şehit olmak büyük bir rütbe ise de ateşin düştüğü ocaklar var. Bizler tüm şehit ailelerine büyük sabırlar diliyoruz. Şehitlik makamı her bir insanın ulaşabileceği bir makam değildir. Bizim inancımıza göre, vatanını korumak adına canını veren şehitlerimiz ahiret hayatında yüksek makama ulaşacaklardır. Tesellimiz budur. 3 Eylül Tavşanlı'nın kurtuluşu etkinliklerinde geçmiş yıllarda sosyal ve kültürel etkinlikler yapıyorduk. Ama bu sene hain ve kabul edilemez terör vahşeti ile çoğu aileye acının düşmesi ve sürekli şehit haberleri gelmesi nedeniyle 3 Eylül kurtuluş etkinliklerimizde eğlence bölümünü çıkardık. Sadece tören kısmını icra etmeye karar verdik. Ayrıca ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimiz için sünnet merasimi düzenleyeceğiz."

 


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  sünnet

  ,

  Belediye

  ,

  Eğlence

  ,

  ilçe

  ,

  eylül

  ,

  sosyal