Simav Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi

Simav Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi
Simav Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi
KÜTAHYA (AA) - Simav Belediyesi bünyesinde çalışan 55 sendikalı işçi için belediye yönetimi ile Hizmet-İş Sendikası arasında bir süredir devam eden...

KÜTAHYA (AA) - Simav Belediyesi bünyesinde çalışan 55 sendikalı işçi için belediye yönetimi ile Hizmet- İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İşveren adına Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve işçiler adına da sendikanın Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen, yüzde 13 ile 15 arasında ücret iyileştirmesini öngören sözleşmeye onay verdi.

Özkan, yaptığı açıklamada, Simav Belediyesinin ilk kez sendikayla masaya oturarak masadan anlaşmayla kalkan, belediye olduğunu söyledi.

Görüşmelerin, sendika yöneticileriyle bir süredir devam ettiğini belirten Özkan, "Bu kez belediye yönetimi olarak işi Yüksek Hakem Kurulu'na bırakmadık. Hem belediyemizi hem de sendikalı çalışanlarımızı düşünerek makul ve mantıklı ücret görüşmeleri yaptık. Toplam 2 geçerli olması kaydıyla yüzde 13 ile 15 arasında değişen oranlarda ücret iyileştirmesi öngördük. Yeni sözleşme hem belediyemiz hem de işçilerimiz ve onların ailelerine hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ege

  ,

  Sendika

  ,

  Belediye

  ,

  sözleşme

  ,

  ,

  hakem

  ,

  hizmet