Simav Emniyet Müdürlüğü binası depreme karşı güçlendiriliyor

Simav Emniyet Müdürlüğü binası depreme karşı güçlendiriliyor
Simav Emniyet Müdürlüğü binası depreme karşı güçlendiriliyor
KÜTAHYA (AA) - Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında, depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesiyle güçlendirme çalışması başlatıldı.Güçlendirme...

KÜTAHYA (AA) - Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında, depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesiyle güçlendirme çalışması başlatıldı.

Güçlendirme ihalesini alan firma sahibi Fatih Köse, yaptığı açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına uygulanacak güçlendirme çalışmasının ilçede ilk kez uygulanacağını söyledi.

Binanın zeminin sulu olduğunu belirten Köse, şöyle konuştu:

"Zemin güçlendirmesinde kullanılacak makineden ülkemizde sadece 3 tane bulunuyor. Zonguldak'taki bir firma ile anlaşarak makineyi getirdik. Binanın temel pabucunu bulacağız ve bu makine ile 10 santimetre bir boşluktan açtıktan sonra 80 santimetre genişliğinde, 15 metre derinliğinde 84 tane kazık çakarak binayı askıya alacağız.  Binamızın zemin güçlendirmesini tamamladıktan sonra 14 kolonda PRC malzemesi ile temelden tavana kadar güçlendirme çalışması yapacağız. En son olarak binamıza dış cephesine mantolama uygulayarak işi tamamlayacağız. Bu çalışmamız, 180 günde 447 bin liraya mal olacak"

İl Emniyet Müdürlüğü'nün bu süre zarfında hükümet konağının zemin ve ikinci katında hizmet vereceği belirtildi.