Simav Kaymakamlığından çiftçilere destek

Simav Kaymakamlığından çiftçilere destek
Simav Kaymakamlığından çiftçilere destek
KÜTAHYA (AA) - Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, "Bireysel Gelir Getirici Projeler" kapsamında 2 çiftçiye römorklu...

KÜTAHYA (AA) - Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, "Bireysel Gelir Getirici Projeler" kapsamında 2 çiftçiye römorklu çapa motoru verildi.

İlçeye bağlı Beyce köyünden Yaşar Akçan'a 9 bin, Demirciköy beldesinden de Ali Barış'a da 12 bin 500 liralık çapa motorunun teslim töreninde konuşan Kaymakam Gökhan Gürbüzerol, proje kapsamında daha önce vakıf olarak 33 çapa motorunun çiftçiye tesliminin yapıldığını söyledi.

Vakıf olarak özellikle tarım, zanaat erbabı ve hizmet sektöründe tecrübesi olan vatandaşlara araç, ekipman ve malzeme desteği sağlandığını ifade eden Gürbüzerol, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızın söz konusu alanlarda hazırladıkları projeler, Vakıf Mütevelli Heyetimiz ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün kabulü ve onayıyla mali destek görmektedir. Bugün bu çerçevede ilçemize bağlı Beyce ve Demirciköy'de çiftçilik yapan iki vatandaşımıza çapa makinelerini teslim ediyoruz. Temennim, tarım aleti ve makinesi olarak adlandırılan bu gereçlerin amacına uygun kullanılması, karayoluna çıkılmak zorunda kalınırsa da trafik işaret ve kurallarına uyulmasıdır."


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Bugün

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  yaşar