Simav Meslek Yüksekokuluna 5 yeni program

Simav Meslek Yüksekokuluna 5 yeni program
Simav Meslek Yüksekokuluna 5 yeni program
KÜTAHYA (AA) - Simav Meslek Yüksekokuluna, 5 yeni programın daha açılması için Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) başvuru yapıldığı bildirildi.Okul Müdürü...

KÜTAHYA (AA) - Simav Meslek Yüksekokuluna, 5 yeni programın daha açılması için Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) başvuru yapıldığı bildirildi.

Okul Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bağlı bulundukları Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne okul yönetimi olarak gelecek yıl için yeni 5 program teklifinde bulunduklarını söyledi.

Son yıllarda üniversite öğrencileri tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen 5 ayrı programın açılması için yaptıkları başvurunun Üniversite Senatosu tarafından kabul edilerek YÖK'e sunulduğunu belirten Güntürkün, şöyle konuştu:

"YÖK onay verdiği takdirde önümüzdeki 2015-2016 akademik yılında, okulumuza Maliye programının 1. ve 2. öğretimine 50'şer, Bilgi Yönetimi programının 1. ve 2. öğretimine 50'şer, Makine Resim ve Konstrüksiyon programının 1. ve 2. öğretimine 40'ar, geçen yıl açtığımız Laboratuvar Teknolojisi programının ikinci öğretimi için 40, Ormancılık ve Orman Ürünleri programının 1. ve 2. öğretimine de 40'ar öğrenci olmak üzere toplam 400 yeni öğrenci Simav'a gelecek. Durum böyle olunca bugün için yaklaşık 2 bin 300 olan öğrenci sayımız 3 bine yaklaşacak."


  ETİKETLER:

  YÖK

  ,

  Resim

  ,

  Bugün

  ,

  Maliye

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  orman

  ,

  2015