Simav'da "Çocuk Koruma Kanunu" hakkında seminer

Simav'da "Çocuk Koruma Kanunu" hakkında seminer
Simav'da "Çocuk Koruma Kanunu" hakkında seminer
KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, Çocuk Koruma Kanunu Kütahya İl Merkezi Koordinasyon Merkezi Eğitim programı kapsamında "Çocuk İstismarı" konulu...

KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde,  Çocuk Koruma Kanunu Kütahya İl Merkezi Koordinasyon Merkezi Eğitim programı kapsamında "Çocuk İstismarı" konulu eğitim semineri verildi.

Kaymakamlık Konferans Salonu'ndaki seminerde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, Çocuk Koruma Kanununun anlatılması için geldiklerini söyledi.

Dumlupınar Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Uzman Dr. Veysi Çeri de yasaya göre çocuklara yönelik sağlık hizmetleri hakkında sunum yaptı.

Seminerde ayrıca yasaya göre çocuklara yönelik adli işlemler, çocuğun ifadesinin alınması, davaların açılması ve takibi, çocuklara yönelik oluşturulan çocuk koordinasyon sekretarya biriminin işleyişi koruyucu ve destekleyici tedbirlerin izlenmesi konuları anlatıldı.

Seminere, Simav Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Şaphane Kaymakamı Asım Solak, Pazarlar Kaymakamı Soner Bedir ve diğer davetliler katıldı.