Simav'da İlköğretim Haftası kutlandı

Simav'da İlköğretim Haftası kutlandı
Simav'da İlköğretim Haftası kutlandı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenen törenle "İlköğretim Haftası" kutlandı.Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenen törenle "İlköğretim Haftası" kutlandı.

Hükümet Konağı önündeki  Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan tören, Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu'nda devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, burada yaptığı konuşmada, eğitimin insanın ve insanlığın vazgeçilmez unsuru olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Eğitimi eksik olan hiçbir şey tam kabul edilemez. Eğitim durağan olmayıp toplumun değişim ve gelişimine paralel bir canlılık gösterir. Eğitim toplumun gelişmesini sağlarken, gelişen toplum kendi ihtiyaçların karşılayacak eğitimi talep eder ve bu etkileşim sürekli devam eder. Dolayısıyla bugünün insanına dünün program ve yöntemleriyle eğitim vermezsiniz. Öğrenme anne kanımda başlasa da eğitimin temelleri ilkokulda atılır. O halde bu temeli çok sağlam inşa etmeliyiz."

Konuşmaların ardından öğrenciler şiir okudu, halk oyunları ekibi ise gösteri yaptı. 

Törene, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Akyer, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.