Simav'da inşaat ustası kursu tamamlandı

Simav'da inşaat ustası kursu tamamlandı
Simav'da inşaat ustası kursu tamamlandı
KÜTAHYA (AA) - Simav Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi ile İnşaat Mühendisleri Odası Simav Temsilciliği arasında gerçekleştirilen 40...

KÜTAHYA (AA) - Simav Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi ile İnşaat Mühendisleri Odası Simav Temsilciliği arasında gerçekleştirilen 40 saatlik kurs sonunda, inşaat sektöründe teknik elaman olarak çalışacak 110 kursiyere bitirme belgeleri törenle verildi.

Merkez müdürü Çetin Terzioğlu, Türkiye 'de inşaat sektörünün 2011 yılında yaşanan Simav ve Van depremleriyle nedeniyle bazı önlem ve uygulamaların zorunlu hale geldiğini söyledi.

Yaklaşık iki hafta süren kurslarda, betonarme demir kalıpçılık ve çatıcılık, yapı yüzey kaplamacılığı, yapı duvarcılığı, boyacılık, sıvacılık, yapı dekorasyonculuğu ve yapı yalıtımcılığı alanları olmak üzere 7 ayrı dalda verilen kurslara sektörde yer alan toplam 110 kişi katıldığını belirten Terzioğlu, "İnşaat sektörü bilindiği gibi zor ve güvenliği ön planda tutulan önemli bir sektör. Merkezimiz ve Simav Ticaret ve Sanayi Odası, İnşaat ve Sanatkarlar Odası ile İnşaat Mühendisleri Odası Simav Temsilciliği olarak her bir kursiyerimize belgeleriyle birlikte birer de baret takdim ediyoruz. Onlara hatasız, kazasız başarılı günler temenni ediyorum" dedi.

Belge dağıtım törenine Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası Simav Temsilcisi Ali Özbay, MÜSİAD Kütahya Şubesi Başkanı Yılmaz Kırdar ve kursiyerler katıldı.