Simav'da kadın çiftçilere eğitim

Simav'da kadın çiftçilere eğitim
Simav'da kadın çiftçilere eğitim
KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği...

KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği ortaklığında düzenlenen " Kadın Çiftçi Eğitimi Projesi" kapsamında 30 kadın eğitim almaya başladı.

Kursun açılışında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir, kursların Halk Eğitimi Merkezi ile ortaklaşa 5 gün olarak düzenlendiğini söyledi.

Tarımda her şeyi yapanın kadın olduğunu belirten Tokdemir, "Biz kadınları eğitirsek çocuklarına ve eşine bildiklerini anlatır. Eğitimli bir kadın toplumu aydınlatır. İnşallah sizlerde bu kurs sonunda bölgenize ışık saçacaksınız. Bu kursun sonunda alacağınız sertifikalarla da açılacak projelerde öncelikli olacaksınız" diye konuştu.

Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner de çok önemli bir proje olduğunu ve bundan sonra ülkede sertifikasız bir yapamayacağını dile getirdi.

Kadınların eğitimler sonunda alacağı sertifikalar ile kendi işlerinin patronu olabileceğini savunan Bütüner, "Anadolu kadını çok sıkıntı çekti, ezildi. Bu eğitim semineri bilhassa sizler için çok büyük şans. İnşallah bu ve bunun gibi konularda çalışmalarımız devam edecek" dedi.