Simav'da kadınlar için "huzur evi" açılacak

Simav'da kadınlar için "huzur evi" açılacak
Simav'da kadınlar için "huzur evi" açılacak
KÜTAHYA (AA) - Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, ilçede Kadın Huzur Evi açmak amacıyla çalışma başlattıklarını bildirdi.Özkan, gazetecilere...

KÜTAHYA (AA) - Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, ilçede Kadın Huzur Evi açmak amacıyla çalışma başlattıklarını bildirdi.

Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 milyon 41 bin liraya mal olması planlanan 35 kişilik huzur evinin daha önce "Kadın Sığınma Evi" olarak planlandığını eklemeler yapılarak Kadın Huzur Evi yapamaya karar verdiklerini söyledi.

Bunun için Cumhuriyet Caddesi Orman İşletmesi karşısındaki 5 katlı binanın iç mefruşatı alımlarının devam ettiğini ifade eden Özkan, şöyle konuştu:

"Gurbetçi merhum hemşehrimiz Hacı Nadir Erbil , sağlığında söz konusu binasını kimsesiz kadınlar için sıcak bir yuva dolarak hizmet vermesi şartıyla bağışta bulunmuştu. Merhum Erbil'in bu isteğini hayata geçiriyoruz. Bununla ilgili olarak bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduk ve çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için Zafer Kalkınma Ajansı tarafından da destek alacağız. Belediye olarak kısa sürede binanın hizmete girmesini istiyoruz."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  orman

  ,

  Erbil

  ,

  hizmet

  ,

  sıcak