Simav'da, öğrencilerin mezuniyet heyecanı

Simav'da, öğrencilerin mezuniyet heyecanı
Simav'da, öğrencilerin mezuniyet heyecanı
KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi'ne (DPÜ) bağlı Simav Sağlık Meslek ile Meslek Yüksekokulu'nun, bu yıl mezun verdiği 700 öğrencisi için...

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi'ne (DPÜ) bağlı Simav Sağlık Meslek ile Meslek Yüksekokulu'nun, bu yıl mezun verdiği 700 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenlendi.

Muradınlar Yerleşkesinde gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Mezuniyet töreninde konuşan Kaymakam Gökhan Gürbüzerol, bu yıl yaklaşık 700 mezunu yeni başlangıçlara uğurlamanın coşku ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Toplumları güçlü kılan en büyük unsurun eğitim olduğunu belirten Gürbüzerol, "Değerli aileler üzerine titrediğiniz özenle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı hayat mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Sizler evlatlarınızın yaşamı için eğitimin önemine inanarak mezun olan öğrencilerimizi büyük fedakarlıklarla desteklediniz. Alacakları diplomalarda sizlerinde emekleri bulunuyor. Sizler büyük fedakarlıklarla, yemediniz yedirdiniz, giymediniz giydirdiniz. Bugünde bunun mükafatını görüyorsunuz. Bugün onların mutluluğunu sizlerde paylaşıyorsunuz. Öğrencilerimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Halk oyunları ve kep atmanın da gerçekleştiği törene, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Mustafa Akyer, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, akademisyenler, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.