Simav'da okul öncesi eğitim şenliği

Simav'da okul öncesi eğitim şenliği
Simav'da okul öncesi eğitim şenliği
KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Şerife Narin Anaokulu tarafından okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi.İlçedeki...

KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Şerife Narin Anaokulu tarafından okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi.

İlçedeki anaokulu ve anasınıfı bulunan okullarında eğitim gören öğrencilerin velileri ile birlikte katıldığı şenlikte, hükümet binasından Cumhuriyet Meydanı'na kadar kortej yürüyüşü yapıldı.

Meydanda açılış konuşması yapan Şerife Narin Anaokulu Müdürü Çiğdem Altuntaş, bugün tüm okul öncesi eğitim çocuklarının şenliğe velileriyle katıldığını söyledi.

Okul öncesi eğitimin, 0-6 yaş grubundaki çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini destekleyen, onları toplumun kültürel değerleri doğrultusunda yönlendiren ve temel eğitim bütünlüğü içinde ilkokula hazırlayan eğitim süreci olduğunu vurgulayan Altuntaş, bu dönemlerin çocuğun en hızlı geliştiği dönem olduğunu dile getirdi.

Minikler, farklı kıyafetlerle katıldıkları şenlikte, çeşitli oyunlar sergiledi.

Eğitim şenliğine, MHP  Kütahya Milletvekili Alim Işık, Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, şube müdürleri, anasınıfı öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.