Simav'da ücretsiz çilek fidesi dağıtıldı

Simav'da ücretsiz çilek fidesi dağıtıldı
Simav'da ücretsiz çilek fidesi dağıtıldı
KÜTAHYA (AA) - Simav Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, çiftçilere ücretsiz 160 bin çilek fidesi dağıtıldı.İlçe Müdürü Murat Tokdemir,...

KÜTAHYA (AA) - Simav Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, çiftçilere ücretsiz 160 bin çilek fidesi dağıtıldı.

İlçe Müdürü Murat Tokdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl köylerden toplanan taleplere göre çiftçilere çilek fidesi dağıtıldığını söyledi.

İl Özel İdaresinden ayrılan para ile hiçbir ücret alınmadan dağıtılan camarosa çeşidi çilek fideleri Koyunoba, Örenli, Güney ve Kiçir köylerindeki çiftçilere dağıtıldığını belirten Tokdemir, "Toplam 26 üreticiye 32 dekar alan için yeterli sayıda çilek fidesi dağıtıldı. Toplam 160 bin çilek fidesini üreticimize dağıttık. Bunların, üreticimiz için hem alternatif bir ürün olacağını hemde üreticimizin gelir seviyesinin arttıracağını umuyorum. Son yıllarda ülkemizde ve ilçemizde çilek üretimi çiftçiler arasında popüler hale gelmiştir ve tüketiciler de yerli çilek tüketimini tercih etmektedirler. İnşallah Simav'da da alternatif çeşitli ürünlerin daha çok üretilmesi için çalışmalar yapmaktayız. Simav için hayırlı olsun" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Popüler

  ,

  Tarım

  ,

  Para

  ,

  ilçe

  ,

  gıda