Simav'da yangın söndürücüler sertifikalarını aldı

Simav'da yangın söndürücüler sertifikalarını aldı
Simav'da yangın söndürücüler sertifikalarını aldı
KÜTAHYA (AA) - Simav Orman İşletme Müdürlüğü, olası orman yangınlarına müdahale yapacak yaklaşık 50 personel alınan eğitimler sonucu yangın söndürme...

KÜTAHYA (AA) - Simav Orman İşletme Müdürlüğü, olası orman yangınlarına müdahale yapacak yaklaşık 50 personel alınan eğitimler sonucu yangın söndürme elemanı sertifikası aldı.

Simav Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimleri tamamlayan personel, daha sonra gerçekleştirilen yangın söndürme tatbikatına katıldı.

Orman Mühendisi ve İş Sağlığı Uzmanı Recep Kurada, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen tatbikat, sertifikalı ekiplerin sezona başlama ve becerilerini zamana karşı sergileme tatbikatı olduğunu söyledi.

Ekipler, zamana karşı eş zamanlı olarak araçlardan hortum uzatma, uzatılan hortumlara iki ayrı kol hortumların bağlanarak son noktada su tabancalarının takılarak, suyun olası alevlere sıkılması başarıyla gerçekleştirildi.

Ayrıca, 2 orman itfaiyesi de yanan bir ağaca yaklaşmadan köpük sıkarak yangını söndürmesi çalışmasını hatasız tamamlandı.

Tatbikatı, Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mücahit Eracar yönetti.

 


  ETİKETLER:

  Hortum

  ,

  kol

  ,

  personel

  ,

  orman

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  müdahale

  ,

  Karşı