Şırnak'taki terör saldırısı

Şırnak'taki terör saldırısı
Şırnak'taki terör saldırısı
- Şehit Uzman Çavuş Hasan Büber'in evinde kurulan taziye çadırında Kur'an-ı Kerim okunarak, şehitler için dua edildi - Büber'in, 34 gün önce evlendiği, Beytüşşebap ilçesinde ev kiraladığı ve eşini 10 gün sonra yanına almayı planladığı öğrenildi

KÜTAHYA (AA) - Şırnak'ın Beytüşşebap bölgesinde intikal halinde olan ikmal konvoyuna teröristlerce el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hasan Büber'in, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki baba ocağında taziye çadırı kuruldu.

Hasan Büber'in (25)  şehit olduğu haberinin duyulması üzerine çok sayıda vatandaş acılı baba Ahmet Büber'in evine gelerek taziyede bulundu.

Gelen vatandaşlar için evin önünde kurulan taziye çadırında  Kur'an-ı Kerim okunarak, şehitler için dualar edildi. Ayrıca baba evine vatandaşlar tarafından dev Türk bayrağı asıldı.

Bu arada, 34 gün önce evlenen şehit Uzman Çavuş Büber'in, Beytüşşebap ilçesinde ev kiraladığı ve 10 gün sonra eşini yanına alacağı belirtildi.

Öte yandan, şehit Uzman Çavuş Büber'in cenazesinin yarın askeri uçakla Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na getirileceği, Tavşanlı Beyköy'e götürülerek burada ikindi namazına müteakip düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verileceği bildirildi.