Tavşanlı itfaiyesine yeni ekipmanlar alındı

Tavşanlı itfaiyesine yeni ekipmanlar alındı
Tavşanlı itfaiyesine yeni ekipmanlar alındı
KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı itfaiyesine yeni ekipmanlar alındı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, itfaiye teşkilatında...

KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı itfaiyesine yeni ekipmanlar alındı. 

Belediye Başkanı Mustafa Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, itfaiye teşkilatında acil durumlarda kullanılmak üzere atlama yatağı ve yangınlarda karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı kullanılan temiz hava tüplerinin dolumunu yapacak kompresör ünitesi alındığını söyledi.

Yeni ekipmanların Devlet Malzeme Ofisi (DMO) aracılığıyla alındığını ifade eden Güler, şunları kaydetti:

"Tavşanlı Belediyesi olarak her alanda en iyi hizmeti düşünüyoruz. Bu bağlamda istemesek de zaman zaman karşımıza çıkan üzücü olaylar karşısında tedbirlerimizi alıyoruz. Geçtiğimiz yıl itfaiye teşkilatımıza trafik kazalarında sıkışan yaralıları en kısa sürede kurtarabilmek için kesici ekipmanlar almıştık. Bugün de acil tahliye gerektiren durumlarda kullanılacak atlama yatağını itfaiyemize kazandırdık. Bu yatak sayesinde 25 metre yükseklikten yani 8 katlı bir binanın tepesinden atlamak zorunda kalan ya da intihar teşebbüsünde bulunan vatandaşımızı yaralanmadan kurtarmış olacağız. İki itfaiye erimizin sadece 60 saniyede kurabileceği bu ekipman, itfaiyemize güç katacaktır."

Güler, yeni ekipmanların maliyetinin 60 bin lira olduğunu sözlerine ekledi.