Tavşanlı OSB'ye ZEKA'dan destek

Tavşanlı OSB'ye ZEKA'dan destek
Tavşanlı OSB'ye ZEKA'dan destek
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki OSB'ye yapılacak eğitim merkezi ve idare binası için Zafer Kalkınma Ajansının (ZEKA) destek vereceği...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki OSB'ye yapılacak eğitim merkezi ve idare binası için Zafer Kalkınma Ajansının (ZEKA) destek vereceği bildirildi. 

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Zafer Kalkınma Ajansı ile imzalanan protokol töreninde yaptığı açıklamada, ilçedeki OSB'nin her geçen gün büyüdüğüne ve geliştiğine işaret ederek, buraya eğitim merkezi ve idare binası yapılması için proje hazırlanarak ZEKA'ya sunulduğunu hatırlattı.

Projenin Sanayide Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (SAREP) ile Sosyal Kalkınma ve Beşeri Gelişme Altyapı Mali Destek Programı (SOBEP) kapsamında destek almaya hak kazandığını ifade eden Hatipoğlu, şunları kaydetti:

"Değerlendirmeler sonucunda ZEKA'ya sunduğumuz projemiz onaylandı. Projemiz aynı zamanda ZEKA'nın bölgesindeki iller arasında sunulan projeler içerisinde en yüksek bütçeli projelerin arasında yer alıyor. Eğitim merkezi ve idare bina  yaklaşık bir milyon 800 liraya malolacak. Maliyetin bir milyon liralık kısmını ZEKA karşılayacak. Burada yapılacak eğitim merkezi hem istihdam kaynağı olacak, hem de işletmelere kalifiye eleman yetiştirilmesi konusunda bir okul olacak. Projenin tamamlanmasıyla Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi Kütahya'nın yüz akı bölgelerinden biri olacak." 

Konuşmaların ardından Zafer Kalkınma Ajansı ile Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı adına Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu arasında hazırlanan protokol imzalandı.


  ETİKETLER:

  OSB

  ,

  Protokol

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  BİNA