Tavşanlı'da 5. Çevre Şenliği

Tavşanlı'da 5. Çevre Şenliği
Tavşanlı'da 5. Çevre Şenliği
KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Çevre Şenliği, başladı.Fatih İmam Hatip Lisesi'nden öğrenciler...

KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Çevre Şenliği, başladı.

Fatih İmam Hatip Lisesi'nden öğrenciler ellerinde çevreye temizliğine dikkat çeken dövizler açarak, Cumhuriyet Caddesi'ne kadar yürüdü.

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler,yaptığ açıklamada, çevre duyarlılığına çocuklarla birlikte büyüklerin de katılmasını kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Tavşanlı'da belediye olarak çöpleri ayrıştırmaya başladıklarını belirten Güler, "Bu ilçemiz adına büyük bir kazançtır. Diğer taraftan geçen yıldan itibaren ekmeklerin atılmaması konusunda proje geliştirdik. Bu Türkiye 'de örnek teşkil eden bir çalışmadır. Okullarımızda da pillerin ve kapakların toplanması kampanyası başlatıldı. Bu konunun da amacına ulaştığını görüyoruz. Bu arada konteynerlerin o kötü görüntüsünden kurtulmak adına yeni bir projeye imza atıyoruz. Şehir merkezinde yer altına konteyner yerleştirmeye başladık. Bu konuda Tavşanlı Belediyesi hem il hem de Türkiye bakımından örnek bir uygulama yürütüyor" diye konuştu.