Tavşanlı'da, kadına yönelik şiddet semineri

Tavşanlı'da, kadına yönelik şiddet semineri
Tavşanlı'da, kadına yönelik şiddet semineri
KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören bayan kursiyerlere, kadına yönelik şiddet konulu seminer düzenlendi.Belediye Kültür...

KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören bayan kursiyerlere, kadına yönelik şiddet konulu seminer düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezi'ndeki seminerde, Halk Eğitim Merkezinde görevli öğretmenlerden Funda Özdemir Say, Nebiha Özçakal, Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğünden Polis Merkezi Amiri Komiser Yardımcısı Yasemin Uzun Tezgit, Avukat Ayşe Kömürcü ve Tavşanlı Sosyal Hizmet Merkezinden Zehra Gönen konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacılar, "şiddet nedir?", "şiddetin türleri, şiddetle başa çıkma yöntemleri, şiddete uğranıldığında başvurulabilecek merciler ve kadına yönelik şiddet hakkında var olan yasal haklar" konularında bilgilendirildi.

Ayrıca, ailenin toplum içindeki yeri ve önemi, aile içi ilişkilerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, kadının ve çocuğun cinsel istismarı, çocuk yetiştirmede dikkat edilmesi gereken hususlar gibi konular da ele alındı.