Tavşanlı'da sağlık personeline "işaret dili" eğitimi

Tavşanlı'da sağlık personeline "işaret dili" eğitimi
Tavşanlı'da sağlık personeline "işaret dili" eğitimi
KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı ilçesinde Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi personeline işitme engelli vatandaşları anlayabilmeleri için "İşaret...

KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı ilçesinde Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi personeline işitme engelli vatandaşları anlayabilmeleri için "İşaret dili" eğitimi verildi.

 "İşaret dili" eğitimi alan personele sertifika töreninde konuşma yapan Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. İsmail Zehir, hastanelere tedavi olmak amacıyla gelen işitme engelli vatandaşları anlayabilmek ve onların sorunlarına hızlı çözüm bulunması amacıyla eğitim verildiğini bildirdi.

Engelli insanların hayatın önemli bir parçası olduğunu dile getiren Zehir, şunları kaydetti:

"İşitme engelli vatandaşların sosyal hayatta pek çok sorunla karşı karşıya kaldığı, sağlık alanında da istediklerini anlatmakta ne kadar çok zorlandıkları önemli bir gerçeğimizdir. Bu nedenle, sağlık tesislerimizde çalışan personellerimizin işitme engelli olan vatandaşlarımızın, müracaatlarında ve bunlara sağlık hizmeti sunarken, sorunsuz, anlaşılır ve daha iyi bir iletişim kurmaları amaçlanarak işaret dili eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimler İşitme engellilerin dertlerinin anlaşılmasını sağlanacak ve onlara değer verildiğinin bir ifadesi olacaktır."

Daha sonra eğitim alan sağlık personeline sertifikaları ve teşekkür belgeleri takdim edildi.