Tavşanlı'da sinekle mücadele

Tavşanlı'da sinekle mücadele
Tavşanlı'da sinekle mücadele
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde valilik ve belediye işbirliğiyle sinekle mücadele çalışmaları başlatıldı.Tavşanlı Belediye Başkanı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde valilik ve belediye işbirliğiyle sinekle mücadele çalışmaları başlatıldı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yaptığı açıklamada, bölgede çok sayıda hayvan üretim tesisi ve dere yatağı bulunduğuna işaret ederek, buralarda üreyen sineklerin kent merkezinde sorun oluşturduğunu söyledi.

Sinekle mücadele kapsamında belediye ve valilik tarafından oluşturulan sağlık komisyonunun bölgede denetleme çalışmalarına başladığını ifade eden Güler, şunları kaydetti:

"Oluşturduğumuz ekip ilçemizdeki besiciler ile kanatlı kümes hayvanı yetiştiricilerini denetlemeye başladı. Ayrıca her yıl sineklerin larva döneminde özellikle çay, dere kenarları ile üretim çiftliklerinin bulunduğu alanlarda ilaçlama çalışması yürütüyoruz. Sinekle mücadele çalışmalarımıza geçtiğimiz yıllarda üreticiler kendileri de destek veriyordu. Önlem alıyorlardı. Maalesef bu yıl duyarsız davrandılar. Bunun sonucunda da ilçemiz sineklerin akınına uğradı. Sorunu gidermek için geçen yıla göre ilaçlama çalışmalarını iki katına çıkardık." 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Çay

  ,

  kent