Tavşanlı'da su baskınları önlemi

Tavşanlı'da su baskınları önlemi
Tavşanlı'da su baskınları önlemi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde sel baskınlarının önlenmesine yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Tavşanlı Belediye Başkanı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde sel baskınlarının önlenmesine yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi. 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, son yıllarda meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle ilçede su baskınları yaşandığını hatırlatarak, bu yönde sorunların giderimesi için belediye olarak alt yapı çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

Çalışmaları kış ayları girmeden tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Güler, şöyle konuştu.

"Kavaklı Mahallesi'nde başlattığımız yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları devam ediyor. Yüklenici firma 5 kamyon, 4 makinesi ve 18 kişilik personelle eski yapılar ve dar sokaklara rağmen çalışmalar aksamadan sürdürüyor. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yenilendiğinde Şekerlik Caddesi, Oturak ve Hoşgör sokakları gibi yüksek bölgelerden gelen yağmur suyunu şehir merkezinde birikmeden aşağıya almış olacağız. Kavaklı Mahallesi'nde ki bu çalışmalar ekim ayında da devam edecek."

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  kış

  ,

  ,

  firma

  ,

  Yağmur