Tavşanlı'da yeni hafızlara belgeleri verildi

Tavşanlı'da yeni hafızlara belgeleri verildi
Tavşanlı'da yeni hafızlara belgeleri verildi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız olan 14 kız öğrenciye, hafızlık belgeleri takdim edildi.Kavaklı Kız...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız olan 14  kız öğrenciye, hafızlık belgeleri takdim edildi.

Kavaklı Kız Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan 14 kız öğrenciye, hafızlık ve takdir belgelerinin verilmesi amacıyla Tavşanlı  Kültür Sarayı'nda tören düzenlendi. 

Tavşanlı Müftüsü Mecit Amil, burada yaptığı konuşmada, Tavşanlı'nın Türkiye 'nin önde gelen hafız yetiştirme merkezlerinden olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"Kavaklı Kız Kuran Kursu bugüne kadar birçok hafız yetiştirmiş bir eğitim kurumudur. Ayrıca Kur'an-ı Kerim hafızlık dalında çok kez Türkiye birincilikleri elde etmiştir. Müftülük olarak ilçede çalışmalar yapmaktayız. Hamdolsun 2014 yılında  69 kurs 106 sınıfta 3 bin 800 insanı Kuran ile buluşturduk. Rabbim bu mutluluğu bize bahşetti. Kur'an eğitimi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Konuşmaların ardından yeni hafızlara babaları tarafından takdir belgeleri ile hafızlık belgeleri verildi.