Tavşanlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü

Tavşanlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
Tavşanlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü, ilçede düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.Tavşanlı Belediyesi'nin...

KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü, ilçede düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tavşanlı Belediyesi'nin organize ettiği 3 Eylül Tavşanlı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü törenleri, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Belediye Başkanı Mustafa Güler, burada yaptığı konuşmada, ayağa kalkan bir Türkiye 'nin bazı güçleri rahatsız ettiğini ifade ederek, "Lozan, Sevr ve Mondros unutulmadı. Türkiye'nin ayağa kalkmasından rahatsız olan kesimler var. Yapılması planlanan Kanal İstanbul Projesi'nden rahatsız olanlar var. Çanakkale'de omuz omuza çarpışmış iki kardeşi birbirine düşman etmek için Doğu'da senaryolar yazan güçler var. Bunların bilincinde olmalıyız. Allah bir daha bu ülkeye düşman çizmelerini bastırmasın" dedi.

Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi ve Hayırlı Hizmetler Vakfı Mehter Takımı'nın gösterileriyle program devam etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler, resmi kurum ve kuruluşlara ait araçların geçit töreniyle son buldu.