Tavşanlı'ya yaşam merkezi projesi

Tavşanlı'ya yaşam merkezi projesi
Tavşanlı'ya yaşam merkezi projesi
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, içerisinde buz pateni pistinin de yer alacağı yaşam merkezi yapılacağı bildirildi.Tavşanlı Belediye...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, içerisinde buz pateni pistinin de yer alacağı  yaşam merkezi yapılacağı bildirildi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler yaptığı açıklamada, kentte sosyal ve kültürel hayatın canlandırılması amacıyla belediye olarak proje  geliştirdiklerini, hazırlanan "Adronos Yaşam Merkezi ve Buz Pateni Pisti" projesinin Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından da desteğe uygun görüldüğünü söyledi.

Bir milyon 958 bin liralık toplam bedel ile gerçekleştirilecek olan bu projenin yüzde 42'lik kısmını ZEKA'nın karşılayacağını belirten Güler, "Bin 644 metrekarelik alana inşa edilecek tesis, bin 164 metrekare zemin kat ve 480 metrekare de asma kattan oluşacak. Ayrıca zemin katta sentetik buz pisti olacak. Yapının asma katında ise eğlence merkezi faaliyet gösterecek" dedi.

Güler, tesisin ilçeye büyük canlılık getireceğini, ayrıca ilçedeki sportif faaliyetlerin gelişimine de büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  Eğlence

  ,

  Proje

  ,

  bedel

  ,

  sosyal