Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Kütahya'da Memur-Sen'e bağlı sendikalar ile Ülkü Ocakları'nın ayrı ayrı düzenledikleri gösterilerde terör saldırıları protesto edildi

KÜTAHYA (AA) - Memur-Sen ve Ülkü Ocakları Kütahya şubelerinin ayrı ayrı organize ettiği yürüyüşlerde  Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları kınandı.

Memur-Sen'e bağlı sendika üyeleri Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanarak sloganlar eşliğinde terör olaylarını protesto etti. Burada, grup adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, "Gün hep birlikte en büyük temel hak olan yaşama hakkına sahip çıkma günüdür" dedi.

Memur-Sen olarak, başta Iğdır ve Dağlıca olmak üzere  Türkiye 'nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen ve Türk milletini derinden sarsan terör saldırılarını şiddetle kınayıp lanetlediklerini belirten Uçan, şöyle konuştu:

"Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Gün, 'Bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümüdür' anlayışına sahip olanların, teröre karşı topyekun el ele, omuz omuza olma günüdür. Çare, teröre karşı tek vücut olmaktır."

Grup, şehitler için dua edilmesinin ardından dağıldı.

Ülkü Ocakları Kütahya Şubesi de terörü protesto yürüyüşü düzenledi.  Atatürk Bulvarı'nda bir araya gelen grup, yolu araç trafiğine kapatarak çeşitli sloganlar eşliğinde Zafer Meydanı'na kadar yürüdü. Burada grup adına konuşan Ülkü Ocakları Kütahya Şube Başkanı Serdar Akkoç, Türk milletinin, teröre dışarıdan veya içeriden destek verenleri asla affetmeyeceğini söyledi.

Şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Akkoç, Türk milletine de başsağlığı dilediğini sözlerine ekledi. Şehitler için saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dağıldı.