Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Kütahya'da vatandaşlar teröre karşı yürüdü

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da terör örgütünün güvenlik güçlerine saldırılarını protesto amacıyla belediyenin öncülüğünde yürüyüş düzenlendi.  

"Kütahya Teröre Karşı Tek Yürek" adı altında düzenlenen yürüyüşe, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Zafer Meydanı'nda toplanan vatandaşlara belediye tarafından Türk bayrakları dağıtıldı. 

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaptığı konuşmada şer güçlerinin ve teröristlerin eylem sebeplerinin kesinlikle kaybedilen veya verilmeyen hakların geri alınması olmadığını belirterek,  Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bütün vatandaşların hak ve hukukunun eşit olduğuna işaret etti.

Terör örgütünün kalleşçe saldırılar yaptığına dikkati çeken Saraçoğlu, şöyle konuştu:

"Ülkemizde barış içerisinde yaşamayı milletimize layık görmeyen dış güçler ve onların yerel işbirlikçileri teröristler, barışın ve kardeşliğin tesis edilmesi için uğraşılan sükunet döneminden faydalanarak iyice azgınlaştılar. Yüreğimizi yakmaya, bizi umutsuzluğa sürüklemeye çalışmaktadırlar. Cehaletin ve hainliklerinin gölgesinde milletin huzuru, vatanın bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden çalışan emniyet güçlerimize ve askerlerimize, hatta sağlık çalışanlarımıza dahi sadece ve sadece ihanetlerini belgelemek için kalleşçe saldırmakta ve şehit etmektedirler."

Saraçoğlu, bu hadsizlere ve hainlere güvenlik güçlerinin gereken cevabı verdiğini, bunların kökü kazınıncaya kadar mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Daha sonra vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile sloganlar atarak ve tekbirler getirerek Cumhuriyet Caddesi'nde yürüdü.