Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Kütahya'da, terör saldırıları protesto edildi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na bağlı kulüpler, terör olaylarını protesto etti.

Dönenler Meydanı'nda toplanan kulüp temsilcileri ve sporcular, 50 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla sloganlar eşliğinde Zafer Meydanı'na kadar yürüdü.

Burada grup adına açıklama yapan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, Türkiye 'nin bulunduğu coğrafyada terör olaylarının yüzyıllardır sürekli bir şekilde tetiklenip teşvik edildiğini söyledi.

Emperyalist ülkelerin terör olaylarıyla bölgeden faydalandığını dile getiren Cengiz, şöyle konuştu:

"Bu ülkeler, bölgedeki gençlerin sosyal ve sportif anlamda yeterli eğitimi alamamasından doğan boşluğu önce madde bağımlısı sonra da terörist yaparak karşımıza çıkarmaktadır.  Dünya bu tür problemleri ve savaşları gençlerini spora yönlendirerek çözüyor. Çünkü iyi eğitim almış ve spor alışkanlığı edinmiş bir genç kesinlikle bu tür yanlış yollara saptırılamaz. İşte bu yüzden çocuklarımızın spor yapmasına müsaade edelim, teşvik edelim. Bırakalım güçlerini ve enerjilerini spor alanlarında atsınlar."

Yapılan saldırılar karşısında bir ve beraber olduklarını belirten Cengiz, görevleri başında şehit edilen asker ve polislere de Allah'tan rahmet dilediğini sözlerine ekledi. 

Grup daha sonra şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından dağıldı.