TKDK, 14. çağrı ilanına çıktı

TKDK, 14. çağrı ilanına çıktı
TKDK, 14. çağrı ilanına çıktı
KÜTAHYA (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya İl Koordinatörlüğü, 121 milyon lira bütçeli 14'üncü çağrı ilanını yayınladı.İl...

KÜTAHYA (AA) -  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya İl Koordinatörlüğü, 121 milyon lira bütçeli 14'üncü çağrı ilanını yayınladı.

İl Koordinatörü İhsan Kaymak, yaptığı açıklamada, 14'üncü çağrı için belirlenen bütçenin 121 milyon lira olduğunu bildirdi.

Süt üreten tarımsal işletmelere yatırım tedbirinde, büyükbaş ve küçükbaş süt üretim çiftlikleri olmak üzere yapım işlerinden makine-ekipmana kadar bir milyon liraya kadar olan yatırımların, yüzde 65'nin kurum tarafından hibe olarak destekleneceğini belirten Kaymak, şunları kaydetti:

"Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi, pazarlanmasının yeniden yapılandırılması ve topluluk standartlarına ulaştırılmasına yönelik mevcut işletmelerdeki yatırımlar, yapım işleri haricinde desteklenecektir. Tedbir bağlamında süt ve süt ürünlerinin, et ve et ürünlerinin, meyve ve sebzeler ile su ürünleri gibi işlerde faaliyet gösterecek işletmelerin işlenmesi ve pazarlanması da desteklenecektir."

Kaymak, Kütahya İl Koordinatörlüğü'nde 11 Mayıs'ta başlayacak başvuruların, 6 Haziran'da son bulacağını belirterek, gerekli bilgilerin kurumlarından alınabileceğini de kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Tarım

  ,

  lira

  ,

  kurum

  ,

  Su ürünleri