TKİ Linyitspor Sezonu açtı

TKİ Linyitspor Sezonu açtı
TKİ Linyitspor Sezonu açtı
KÜTAHYA (AA) - 3. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor, sezon açılışını yeni yapılan ada stadında gerçekleştirdi.Sezon açılışına Kütahya...

KÜTAHYA (AA) - 3. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor, sezon açılışını yeni yapılan ada stadında gerçekleştirdi.

Sezon açılışına Kütahya Milletvekili  Pof. Dr Vural Kavuncu, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatiopoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Linyitspor Kulüp Başkanı Hayrettin Yüksel,  GLİ Müessese Müdürü Mustafa Çokuslu, Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın, Tepecik Belediye Başkanı Adnan Korkmaz, Tavşanlı Ak Parti İlçe Başkanı Hilmi Gümüş, Tavşanlı TKİ Linyitspor Yönetimi, taraftarlar, teknik heyet, futbolcular ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, burada yaptığı konuşmada, yeni sezonda TKİ Linyitspor'dan daha büyük başarılar beklediklerini ifade ederek, bu konuda üzerine düşenleri yapma gayreti içerisinde olacağını söyledi. 

Tavşanlı'nın yeni stadına kavuştuğunu ifade eden Kavuncu, "Şimdiki stadımız gerçekten herkesin gurur duyması gereken ve üst standartlarda yapılmış bir stattır. Stadımız çim sahası yüksek drenaja sahip tartan pistimizle birlikte, koltuklu seyirci tribünlerimiz, doğalgaz ısıtmamız, gece aydınlatması, ses sistemleri ve tribünlerin altında olan beş adet kapalı spor salonu, etrafında ki ada mesireliği ile birlikte gerçekten bir butik haline geldi. Hepimizin gurur duyacağı yeniliklere sahip konuma geldi" diye konuştu.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu da TKİ Linyitspor'un o muhteşem zamanlarına geri döneceğine inandığını dile getirerek, "Bir sezon boyunca top koşturacak olan teknik heyet kardeşlerime futbolculara sonuna kadar çaba ve emeğinizin karşılığınızı alacağınızı ifade etmek istiyorum" dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler ise  TKİ Linyitspor'un ilçenin tanıtımına büyük katkı sağladığına işaret ederek, takımın bu sezon büyük başarı sağlayacağına inandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından TKİ Linyitspor ile Ankara Demirspor sezon açılış maçını yaptı.