TOKİ, Kütahya'ya bin konut daha yapacak

TOKİ, Kütahya'ya bin konut daha yapacak
TOKİ, Kütahya'ya bin konut daha yapacak
KÜTAHYA (AA) - TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya'ya Başbakanlık...

KÜTAHYA (AA) - TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya'ya Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından bin konut daha inşa edileceğini bildirdi.

Kinay, yaptığı açıklamada, daha önce Kütahya'da konut sayısının artırılması amacıyla girişimlerde bulunduğunu ve bununda sonuç verdiğini belirtti.

TOKİ'nin bu girişimlere olumlu yanıt verdiğini ve Kütahya Valiliği'ne bu projenin başlatılacağına yönelik yazıyı ilettiğini belirten Kinay, şunları kaydetti:

"Maliye Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yapmış olduğumuz girişimler ve görüşmeler sonucunda, Kütahya merkez İnköy Mahallesi'nde bulunan hazineye ait yaklaşık 850 bin metrekare taşınmazın, 266 bin metrekaresi Başbakanlık oluruyla TOKİ'ye devredildi. Hazineden bedelsiz olarak devredilen bu arazi üzerinde TOKİ, bin toplu konut inşa edecek. Projenin kısa zamanda hayata geçmesini bekliyoruz. Kütahya'mıza hayırlı olsun."