Tunçbilek beldesinde düğün salonu inşa ediliyor

Tunçbilek beldesinde düğün salonu inşa ediliyor
Tunçbilek beldesinde düğün salonu inşa ediliyor
KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde, belediye tarafından yaptırılacak düğün salonunun temeli atıldı.Demirbilek Mahallesi'ndeki temel...

KÜTAHYA (AA) - Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde, belediye tarafından yaptırılacak düğün salonunun temeli atıldı.

Demirbilek Mahallesi'ndeki temel atma töreninde konuşan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, mahallenin yeni imkanları ve yatırımlarla büyüyeceğini söyledi.

Daha önce bu mahallenin en önemli sorunun işsizlik olduğunu belirten Kavuncu, "Şimdi, taşeron firmaların kadroları dışında, kömür işletmelerinde 900 yeni kamu işçisi kadrosu alındı. Yapılan yatırımlarla 4 bin yeni aktif çalışan, iş imkanı buldu. Demirbilek Mahallesi'nin daha yaşanılabilir kent imkanlarına kavuşması için hizmetlerimiz sürecek. Temeli atılan 420 metrekare büyüklüğünde iki katlı düğün salonu kısa sürede tamamlanacak" diye konuştu.

Tunçbilek Belediye Başkanı Agah Aşkın da daha kapsamlı projeleri hayata geçirmesi ve güçlü bir belediye için AK Parti  milletvekillerinin daha güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, Tunçbilek'te daha yapılması ve destek alınması gereken çok projeler olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından temele ilk harç döküldü.