Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
KÜTAHYA (AA) - Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü Simav'da kutlandı.Hükümet Konağı'nda Simav Emniyet Müdürü Azimet Doğan tarafından...

KÜTAHYA (AA) - Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü Simav'da kutlandı.

Hükümet Konağı'nda Simav Emniyet Müdürü Azimet Doğan tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Şehit Polis Rahmi Dana Polis Karakolu Amiri Mevlüt Avşar, burada yaptığı konuşmada, Türk polisi olarak 170. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını yaşadıklarını söyledi.

Polisin hedefinin, öncelikle suçun işlenmesini önlemek olduğunu belirten Avşar, şöyle konuştu:

"Eğer suç işlenmiş ise suçla ilgili delilleri ve şüphelileri tespit ederek, yakalayıp adli mercilere teslim etmektir. Her türlü yıkıcı akımlara, bölücü teröre karşı ve gençliğimizin büyük belası uyuşturucu ile mücadele, trafik terörü başlıca öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bunlarla mücadelemiz ise aralıksız devam edecektir."

Tören, şiirlerin okunması, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere madalya ve ödüllerinin dağıtımı ve kokteyl ile son buldu.

Törene, Kaymakam Gökhan Gürbüzerol, Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Akyer, polis teşkilatı mensupları ile davetliler katıldı.